Bok Ante! Ukratko nam se predstavi, tko si i što točno radiš u Trikoderu?
Bok, ja sam Ante Klišanin, a u Trikoderu radim malo više od godinu dana na poziciji iOS developera. Trikoderu sam se pridružio kao student FER-a, diplomirao sam na smjeru Programskog inženjerstva, a u međuvremenu postao i full time zaposlenik.
Kada si došao u Trikoder i kako je izgledao selekcijski proces?
U Trikoder sam stigao u rujnu 2020., taman u vrijeme korone pa je i selekcijski proces odrađen remote. Proces je bio prilično kratak te sam vrlo brzo dobio pozitivan feedback na razgovor i ponudu za studentsku poziciju kojom sam bio ugodno iznenađen.
Na svoj prvi radni dan, iako su svi radili remote, imao sam prilike doći u ured i upoznati se sa članovima iOS tima te Team leadom, koji su i kasnije sudjelovali u mom onboarding procesu.
Kao student sam radio nekih 10 mjeseci te se odmah nakon diplome zaposlio na full time poziciju, vrlo jednostavno i bezbolno. To što sam bio student nije značilo da nisam punopravni član tima, bio sam uključen u sve. Kao student sam dobivao i druge benefite poput uskrsnica i božićnica te se zaista osjećao kao punopravni član Trikodera.
A kako je točno izgledao onboarding? U kakvom timu radiš?
Bez obzira na remote rad, imao sam odličnog mentora koji je uvijek bio dostupan i nisam imao nikakvih problema. Od lakših onboarding taskova i bugova, prešao sam na značajnije projekte, tako da nije bilo niti direktnog bacanja u vatru, ali ni dosadnog čitanja dokumentacije, već sam se od početka mogao baviti realnim zadacima na projektu – Njuškalo iOS aplikaciji koju kontinuirano imam prilike razvijati i poboljšavati.
Kako sam se postupno upoznavao s projektom, stizali su sve značajnjiji zadaci. S obzirom da sam bio student, nisam imao veliki projekt jer nisam radio full time, što je veliki plus – fleksibilno sam mogao uzeti slobodno kad mi je god trebalo za ispite i to nije bio problem, dok god to na vrijeme dogovorim s timom.
Tim izvrsno funkcionira, svi se dobro slažemo i mirno rješavamo situacije koje dolaze pred nas, stalno pomažemo jedni drugima i bolji tim teško da mogu zamisliti – od tehnički potkovanih seniora do ambicioznih juniora i midova, svi želimo napraviti što bolji proizvod, a u zadnjih godinu dana postigli smo i značajan uspjeh u podizanju ocjene Njuškalo aplikacije na Apple Storeu.
Radiš li isključivo na Njuškalo projektu?
Trikoder je produktno orijentirana tvrtka koja radi primarno na Njuškalo projektu, no isti proizvod razvijamo i za slovensko tržište, tako da zapravo radimo na dva marketplacea – Njuškalu i Bolhi. Iako je aplikacija starija, izrazito je zanimljiva, što nisam očekivao pri dolasku.
Sam posao je vrlo dinamičan jer upravo zbog fokusa na jedan veliki projekt postoji jako širok spektar znanja koje možeš steći. Susrećemo se s raznim sitnicama unutar iOS developmenta – ne samo s formama iako smo primarno oglasnik, već i raznim unapređenjima i novim featurima. Projekt je ogroman, radi se i na legacyju i novom kodu, imamo prilike za pisanje testova, pišemo po clean code arhitekturi i stvaramo dobre development navike što podiže razinu kvalitete samog proizvoda, smanjuje broj bugova i osigurava uspjeh tima.
Surađujemo sa dizajnerima i product developmentom, svakih par dana se syncamo, a ovisno o tipu posla uvijek se trudimo da svi budu zadovoljni i da se međusobnim dogovorom uskladimo oko toga što je najbolje rješenje za projekt – od najboljeg dizajna, developmenta, do najboljeg korisničkog iskustva. Imamo i interni QA tim koji jako kvalitetno prolazi kroz buildove i uhvate gotovo sve bugove prije izlaska na produkciju.
Zašto voliš raditi u Trikoderu?
Prije svega zbog tima i ljudi koji rade ovdje. Osim toga, aplikacija je u periodu tranzicije pa je jako zanimljivo vidjeti razvoj novih stvari po najnovijim metodama, uz funkcioniranje starih ekrana i featurea te sukladno tome naći nove načine kako pomiriti staro i novo. Prostora za učenje ima napretek i imamo vrhunske seniore od kojih se može učiti, a projekt te gura da se kontinuirano razvijaš.
Jako se pazi na napredak i razvoj kompetencija tako da nema stagnacije, uvijek gledamo gdje smo sada i što možemo bolje, nitko ti ne nameće razvojne
zadatke, već sam radiš na onome što smatraš da možeš bolje. Feedback je kontinuiran, i unutar tima i među timovima, trud je uvijek primijećen i s obzirom na kulturu tima trudimo se da ga održavamo na nivou, posebice što se pohvala tiče.
Uzbuđen sam zbog novih projekata jer znam da će korisnici biti zadovoljni, te Njuškalo pomičemo ka mobile-centric načinu što je izvanredna prilika za mobile team i nove developere. 🙂
Dođi na Career Speed Dating i upoznajmo se! Prijave su otvorene do 19. studenog.